Cookies

Pre lepšie fungovanie webu používame súbory “cookies”.
Viac informácií o týchto súboroch.

O nás

Výrobcom výživ a pokrmov OVKO je spoločnosť NOVOFRUCT SK, s.r.o. Nové Zámky

„NOVOFRUCT a OVKO sú tradičné značky, pod ktorými zákazník vždy nájde špičkovú a garantovanú kvalitu! Základom všetkého je úcta k spotrebiteľovi a z nej prameniaci poctivý prístup ku všetkej práci.“


   História    Certifikáty a ocenenia

O OVKO

História našich výživ

45 rokov skúseností

1975

Tradícia výroby detskej výživy OVKO siaha až do roku 1975, kedy je v Nových Zámkoch vybudovaná konzerváreň ma zelenej lúke – v tom čase najväčšia v strednej Európe.

1980

V tomto roku je závod registrovaný pod názvom NOVOFRUCT a je monopolným výrobcom detskej výživy na Slovensku. Značka OVKO je veľmi žiadaná na slovenskom trhu, ale aj exportovaná na mnohé zahraničné trhy.

1990 - fotka výživy

1990

Detská výživa sa vyrába nepretržite aj počas tohto turbulentného obdobia, kedy sa menia celospoločenské pomery aj majitelia spoločnosti.

2000

V tomto období získava výroba detskej výživy nový rozmer. Výroba sa rozširuje o zeleninové a zeleninovo-mäsové pokrmy, čím získava nových zákazníkov.

2009

V tomto roku prichádza značka OVKO s novou radou BIO produktov – ovocných výživ aj zeleninových produktov v najvyššej kvalite.

2015

Portfólio značky OVKO sa rozširuje o detské výživy v kapsičkách – pohodlnom a praktickom balení pre konzumáciu.

2021

Značka OVKO prechádza po 15ich rokoch kompletným redizajnom.

Certifikáty, ocenenia a členstvá

1. IFS

Spoločnosť NOVOFRUCT SK, s.r.o je držiteľom certifikátu IFS (International food standard). Je to systém manažérstva bezpečnosti potravín. Schéma manažérstva bezpečnosti potravín zaručuje vysokú medzinárodnú akceptáciu a dynamiku rozšírenia certifikácie v celosvetovom meradle.

2. SK 625 ES

Firma NOVOFRUCT SK, s.r.o. získala veterinárne schvaľovacie číslo SK 625 ES pridelené Štátnou veterinárnou a potravinovou správou SR, čo znamená, že spoločnosť je schválená prevádzkareň na vývoz výrobkov do EÚ.

3. Zväz obchodu a cestovného ruchu SR

V roku 2008 sme sa stali členom Zväzu obchodu a cestovného ruku SR.

4. HACCP

HACCP- systém analýzy rizika a stanovených kritických kontrolných bodov. Základný nástroj na predchádzanie rizikám ohrozujúcich bezpečnosť potravín.

5. Naturalis

NATURALIS SK, EKO poľnohospodárstvo – označuje rastlinné alebo živočíšne produkty vyprodukované v ekologickom poľnohospodárstve. Sú to BIO produkty, ktoré spĺňajú všetky predpisy zákona o EP a výnosu MP SR, podrobujú sa pravidelnej kontrole na každom stupni. Značka je kontrolovaná spoločnosťou NATURALIS SK, ktorá zároveň aj vydáva certifikáty.

6. SK-BIO-002

SK bioSK-BIO-002 – Poľnohospodárstvo EÚ/mimo EÚ – ide o označenie miesta poľnohospodárskej výroby poľnohopodárskych surovín, z ktorých sa produkt skladá.